Pixate ile Mobil Uygulama Örneği – Google Pixate’i satın aldı

Google, mobil uygulama prototipleri geliştirme aracı Pixate‘i satın aldığını resmi olarak duyurdu. Satın alma hem Google tarafından hem de Pixate tarafından resmi olarak kaleme alınarak kamuoyuyla paylaşıldı.

Pixate, birçok uygulama tasarımcısının tercih ettiği popüler OS X aracı Sketch’e yakın nitelik taşıyor. Bu satın alma geçen yıl Relative Wave’i de satın alan Google’ın uygulama tasarımına ne kadar önem verdiğini gösteriyor.

Relative Wave Görsel Programlama Dilini kullanarak geliştiricilere ve tasarımcılara uygulama prototipleri çıkarmaya yardımcı oluyor. Bu prototipleri oluşturmada payı olan Form platformunun bahsi de Google’ın duyurusunda da geçiyor. Form’un da 1.3 versiyonuna güncellendiği kaydedildi.

Form prototip niteliğindeki uygulamaların iPhone ve iPad’lerde çalışmasını kolaylaştırırken Pixate de farklı platformlar arasında tasarım sürecini daha da hızlandıracak.

Bu ikili Google’ın henüz uygulamalarını güncellemeyen Material Design tasarım prensiplerini geliştiricilere kabul ettirmesinde işine yarayacak. Form 1.3 sürüm notlarında Material Design yamalarının prototipleri en yeni Material Design bileşenleriyle oluşturmasına izin verecek.

pixate-220715

Pixate örnek uygulama için benim cihaz android Nexus 5 Play Store ile 

pixatePlay

indirin. Uygulama Bilgisayarda yazdığınız Pixate uygulamaları için gerçek zamanlı etkileşim ile test edebilirsiniz.

Pixate PC ‘yi bilgisayarınıza indirin. http://www.pixate.com/ 

Pixate Exe

1- Yeni Bir Pixate Örnek Uygulama Açın.

pixate1

2- Pixate Tap Me uygulamasını açtım.

pixate2

3- Pixate’yi Telefondan açın ve ip ve port numarasını eşleştirin. Ve uygulamaya izin verin.

pixate3 pixate4

4- Mobil Uygulamada örneği açın.

Screenshot_2015-09-30-12-41-00 Screenshot_2015-09-30-12-41-42 Screenshot_2015-09-30-12-41-39 Screenshot_2015-09-30-12-41-47

 

Son – Pixate masaüstü editöründe yaptığınız her değişiklik mobil uygulamada açtığınız örnekte gerçek zamanlı olarak güncellenecektir.

not: Burada anlatılanlar temel fikir vermek içindir. Profesyonel bir giriş değil. İyi çalışmalar.

 

 

 

Paylaş !
Bir cevap bırakın
Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla